Укоси є невід’ємним елементом вікна. Компанія «Тепла Лінія» виконає роботи з встановлення, оштукатурювання та ремонту укосів після монтажу пластикових вікон
Укоси, штукатурка, пластик та гіпс
Укоси на вікна – це внутрішня та зовнішня частина віконного отвору, яка обрамляє вікно по всьому периметру всередині та зовні приміщення. Укоси потрібні для того, щоб закрити стики та кріплення віконної рами до залишеного у стіні віконного отвору. Після встановлення нових вікон рекомендується обов’язково встановити укоси на вікна, що захистить монтажні шви та забезпечить тривалу експлуатацію вікна. Укоси виконують і естетичну роль, і утеплюють холодніші місця, захищаючи від промерзання і продування.
Укоси повинні не тільки добре доповнювати Ваші нові вікна, а й виконувати всі покладені на них функції. Неправильно реалізовані укоси можуть завдавати чимало клопоту (втрати в показниках тепло- та звукоізоляції конструкцій, утворення грибка, руйнування монтажного шва тощо).
Наявність укосів це часто неминуча необхідність, а не забаганка декоратора:
1. Насамперед укоси – це частина зовнішньої стіни будинку, яка набагато ширша, ніж віконна коробка.
2. Також якісний ремонт укосів зберігає тепло у Вашому будинку та запобігає випаданню роси, яка згодом може стати причиною небезпечного для здоров’я грибка.
3. Оздоблення укосів займає не останню роль у дизайні інтер’єру. Гарно оформлені укоси – це як рама для картини. Адже вікна виконують не лише функцію денного освітлення приміщення! Вигляд з вікна приносить нам естетичну насолоду, коли ми спостерігаємо за життям міста або милуємося природними ландшафтами.
Необхідність оздоблення укосів
На перший погляд здається, що нове запінене вікно вже повноцінне, хіба що зовнішнім виглядом дещо поступається своїм “сусідам”. Саме тому багато господарів відкладають обробку укосів до кращих часів. Таке рішення має недоліки.
Перший полягає в тому, що відкладена проблема з часом втрачає свою актуальність. Для звиклого погляду необроблена поверхня здається не такою вже негарною, а господар, що переключився на інші справи, просто перестає її помічати. В результаті процес обробки укосів може затягнутися на невизначений час.
Але цей негативний момент не найважливіший. Важливіше те, що монтажна піна, відкрита для сонячних променів та атмосферних опадів, через деякий час втрачає всі свої позитивні якості. Це може призвести до промерзання вікна, що негативно впливає на його подальшу роботу. Крім того, після остаточної установки склопакетів обробляти зовнішні укоси буде складніше. Особливо за наявності віконної конструкції глухих частин.
Типи укосів
Існує три найпопулярніші типи укосів: пластикові, гіпсокартонні та штукатурні. Кожен з них має свої особливості, переваги та недоліки.
- Штукатурні маси використовуються як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт. Після нанесення кількох шарів штукатурки, укіс шліфується та фарбується, що надає вікнам дуже витриманий та елегантний зовнішній вигляд. Як недолік штукатурних укосів варто виділити складність та копіткість робіт.
- Укоси з гіпсокартону відрізняються зручністю при виготовленні, відносно не дорогою вартістю, а також відмінними показниками теплоізоляції. Недоліками гіпсокартону є відсутність можливості застосування гіпсокартону для зовнішніх робіт, при високій вологості гіпсокартон довго сохне і це може затягнути термін виготовлення укосів на кілька днів.
- Укоси із пластикових панелей з’явилися на ринку відносно недавно. Відверто кажучи, пластикові укоси ще не настільки популярні як гіпсокартонні та штукатурні, проте вони мають кілька незаперечних переваг: найвищі показники теплоізоляції, простота в роботі та оригінальний зовнішній вигляд. Основним недоліком пластикових укосів є непопулярність на ринку, яка нерідко підштовхує замовників до вибору класичних матеріалів для укосів.
Типи укосів
І пластикові, і гіпсокартонні, і штукатурні укоси добре захищають усі стики вікна зі стіною, мають гарний зовнішній вигляд та легкий догляд. Навіть найкращі та якісні вікна не повністю виконуватимуть свої функції, якщо віконний укіс був оброблений неякісно. Віконний укіс повинен оброблятися з дотриманням певних норм і правил, тоді буде забезпечена надійна ізоляція вікна.
Підготовка укосів до оздоблення
Перед початком виконання оздоблювальних робіт необхідно провести ряд підготовчих робіт. Від їх якості залежатиме як зручність подальшої роботи, так і довговічність виконаного оздоблення.
- Підвіконня необхідно встановити перед початком виконання робіт. Це надасть можливість “закласти” всі щілини, що утворилися.
- Віконний блок і підвіконня краще надійно захистити, устеливши поверх щільним папером, целофаном або за наявності непотрібними шматками гіпсокартону.
- За наявності на віконному отворі залишків старої штукатурки, фарби або інших забруднень, їх слід видалити.
- Після очищення необхідно зрізати надлишки піни.
- Для покращення адгезії поверхня обробляється ґрунтовкою глибокого проникнення.
- Завершальною дією є обробка укосів згідно з вибраним Вами типом.
Майстри Теплої Лінії мають великий досвід та знають технологію обробки укосів, які допоможуть Вашим вікном зберігати тепло та не дозволять Вам замерзнути. Ми надаємо повний комплекс послуг з виконання оздоблювальних робіт.
Нехай монтаж віконних укосів і не здається таким складним, багатьом людям часто просто не вистачає часу або підручного інструменту. Тепла Лінія у Харкові допоможе Вам – оперативне виконання замовлення, доступна ціна, гнучкий графік та індивідуальний підхід до клієнта. Ми цінуємо свою репутацію і тому нам важливий кожен клієнт!